Blog

Tehličková fasáda vytvára moderné prepojenie na už existujúcu architektúru

Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti v Antverpách

Sint-Camillus tvorí osemnásť samostatných bytov včítane opatrovateľských. Každý byt je navrhnutý ako kvalitný, plnohodnotný domov, so širokým výhľadom na okolitý park. Obyvatelia si tu skutočne užívajú pokoj, denné svetlo a zeleň v okolí, napriek tomu, že je objekt súčasťou obytnej predmestskej zóny. Objekt sme sem umiestnili zámerne, pretože domy zdravotnej starostlivosti považujeme za súčasť spoločnosti a patria do obytnej zóny.

Prečo Bricker HR 749?

S pomocou Architektov sme chceli moderným spôsobom integrovať do obytnej oblasti nielen obyvateľov opatrovateľských bytov, ale aj budovy, v ktorých žijú. Použitie tehličiek Bricker HR 749 umožnilo nadčasovým spôsobom splniť aj túto požiadavku. Vodorovné a zvislé kladenie tehličiek na fasáde dokonale ladí s architektúrou na periférii mesta z 19. storočia.

Stramien*
Bart Verheyen
Antwerp 

 

Stramien je multidisciplinárna agentúra zameraná na trvalo udržateľné budovy a trvalo udržateľné mestské plánovanie. Motívom agentúry je zmysluplná integrácia disciplín, ktoré formujú naše prostredie – architektúra, urbanizmus, územné plánovanie a dizajn verejného priestoru.