Pre architektov

Predstavujeme projekty súčasnej architektúry s použitím jedeného z najstarších stavebných materiálov - pálenej tehly. Veríme, že vás tieto výnimočné diela zaujmú a správne inšpirujú.

 • Objavte jedinečné produkty z ponuky Cihelna Kadaň

  Objavte jedinečné produkty z ponuky Cihelna Kadaň

  Hľadáte niečo výnimočné? Inšpirujte sa poctivým remeslom povýšeným na umenie a pozrite si jedinečné produkty z ponuky Cihelna Kadaň.

 • Široký výhľad na Flámske poldre

  Široký výhľad na Flámske poldre

  V Meetjeslande na východe Flámska sa obyvatelia tohto domu tešia z krajiny poldrov a potokov. Architekt Luc Groosman umožnil z každej miestnosti výhľad na túto panorámu cez početné okná na zadnej fasáde.

 • Tehličková fasáda doplnená hi-tech riešením

  Tehličková fasáda doplnená hi-tech riešením

  Múzeum vlastní jednu z najhodnotnejších kolekcií umenia v Európe. V roku 2016 bolo dokončené rozšírenie pôvodnej budovy z roku 1936.

 • Obytné veže

  Obytné veže

  Základom architektonického konceptu je usporiadanie bytov s panoramatickým výhľadom na prístav okolo centrálneho vertikálneho jadra. Balkóny “vyrezané” v rohoch budovy nadväzujú na pravidelný raster okenných otvorov.

 • Dom nad dedinou

  Dom nad dedinou

  Záhrada tohto domu ponúka jedinečný výhľad na Dedinu v údolí pod svahom. Jedinou nevýhodou umiestnenia je, že zadná fasáda domu smeruje na sever.

 • Zem, drsná príroda a slnečné svetlo

  Zem, drsná príroda a slnečné svetlo

  Stavba stojí uprostred krajiny, kde nie je drevo, kameň, iba zem. Tá je transformovaná do tehly, prírodného materiálu Argentínskej Pampy.

 • Tehličková fasáda vytvára moderné prepojenie na už existujúcu architektúru

  Tehličková fasáda vytvára moderné prepojenie na už existujúcu architektúru

  Sint-Camillus tvorí osemnásť samostatných bytov včítane opatrovateľských. Každý byt je navrhnutý ako kvalitný, plnohodnotný domov, so širokým výhľadom na okolitý park.

 • Fasády inšpirované vzormi na japonských závesoch

  Fasády inšpirované vzormi na japonských závesoch

  Vzdialený od ostatných obytných stavieb. Pôvodne koncipovaný ako „druhý dom v zadu na dvore“. Dolné, opatrne umiestnené okná poskytujú minimálnu potrebnú svetlosť.