Blog

Hnedá - tehličkové fasády

Farby hrajú v našom živote veľmi dôležitú úlohu a to nie len z estetických dôvodov. Rovnako ako ovplyvňujú náš vkus pôsobia aj na našu psychiku. A to až do tej miery, že môžu zmeniť náladu, alebo vplývať na naše zdravie. Jednotlivé farebné tóny dokážu navodiť pocit príjemného tepla či naopak chladu. Zvolenie správnych odtieňov je dôležitým krokom pri návrhu budúceho bývania a výbere stavebných materiálov.

HNEDÁ je teplá príjemná farba prírody a zeme. Symbolizuje vyrovnanosť, prirodzenosť a rešpekt. Povzbudzuje racionalitu, mier, zdravú myseľ, dodáva istotu, odvahu a schopnosť stáť pevne nohami na zemi. Preferujú ju nekonfliktní ľudia, ale aj tí, ktorí hľadajú rovnováhu, pokoj, komfort a poriadok. Dokonalo dotvára pocit tepla, útulnosti, bezpečia domova a zachovania tradície. Je priateľská a nechá vyniknúť všetky farby. Kombinácia hnedých svetlých tónov je dobrou voľbou pre dosiahnutie ideálneho prostredia pre pokojný život. Tmavé hnedé tóny zasa dodajú stavbe vážnosť a nevtieravú eleganciu.

Inšpirujte sa farbami, textúrami a tvarmi tehličkových obkladov BRICKER. Buďte kreatívni a vytvorte si vlastný príbeh s obrazom predstavy vášho vysnívaného domova. Naše kolekcie farebných odtieňov vám dávajú slobodu kombinovať a objavovať osobný štýl. Môžete si byť istí, že to, čo si vyberiete dnes, sa vám bude páčiť aj zajtra. Ponúkame viac ako 300 farebných prevedení tehlových obkladov od najkvalitnejších európskych výrobcov.

Čo raz častejšie sa objavujú architekti, ktorí majú úprimnejší prístup k prírodným materiálom a dokážu využiť potenciál skromných tehál na vytvorenie zaujímavej a pútavej stavby. A tak sa atraktívne moderné domy pýšia tehlovými fasádami, ktoré im dodávajú jedinečný štýl a zvyšujú ich životnosť a hodnotu. Zvláštne priestorové koncepcie vytvorené z tehličkových obkladov s akcentom na detail dopĺňajú nové a zároveň dekadentné trendy v inovatívnom dizajne. Nie len exteriéry, ale aj interiérové steny sú skvelým plátnom pre inšpiráciu využitia tehlových obkladov. Tehla kus po kuse, pomáha budovať svetlejšiu a zdravšiu budúcnosť našej planéty. Patrí medzi čisto prírodné materiály, ktoré s okolím skôr splývajú, než aby do neho zasahovali.

Tehličková fasáda z pravých pálených lícových tehál má svoj nezameniteľný charakter, extrémne dlhú životnosť, prakticky neobmedzenú farebnú a tvarovú stálosť. Je odolná voči mrazu, vode a požiaru, má tepelnoakumulačné a zvukoizolačné schopnosti.