Blog

Tehlové domy v harmónii s okolím

V mnohých krajinách pretrváva trend tehlových domov už od dávnych čias. Nielen historické stavby, ktoré prežívajú stáročia a píšu dejiny, ale aj moderné objekty, sú stavené z tradičných prírodných materiálov. Tehlové fasády na domoch pôsobia prirodzene, zapadajú do akéhokoľvek prostredia a sú v súlade s prírodou. Vytvárajú osobitú atmosféru a pôsobia elegantne.

Tehlový obklad na fasádu domu je krásny a praktický zároveň

Je takmer isté, že dom s tehličkovou fasádou si zamilujete už na prvý pohľad. Má totiž svoje čaro. Domy s tehlovým obkladom prebúdzajú fantáziu a rozprávajú príbehy. Či už dom staviate, alebo sa chystáte na jeho rekonštrukciu, môžete si vybrať z pestrej ponuky farieb a rozličných povrchov. Výber farby na fasádny obklad je jedným z najdôležitejších aspektov, ktoré domu dodajú určujúci vzhľad. Nakoľko existuje veľa odtieňov, textúr apovrchov, je dobré sa pred jeho výberom vponuke zorientovať.

Tehlový obklad to nie je iba typická tehlovo červená akú poznáme u klasických tehál. Prírodnú tehlu bez umelých prísad dopĺňajú rôzne odtiene červenej, hnedej a žltej, ktoré sú docielené podielom prímesí pri ich výrobe. Napríklad krásny bordovo odtieň vzniká vyšším podielom železa v hline pred vypálením. 

Miešaním červenej ahnedej hliny sa zasa formuje zaujímavý efekt rozličnej intenzity odtieňov na jednom pásiku. Štandardná tehla má zvyčajne hladký povrch. Ďalšia povrchová úprava, akou je ostarenie povrchu tehly pieskovaním, vytvorí jedinečný vzľad s nepravidelnými linkami evokujúci starú tehlu.

Tehla

Estetická a pôsobivá

V prípade, že uprednostňujete klasiku a prírodný vzhľad, núkajú sa štandardné červené odtiene, či rustikálne farby s pieskovaným povrchom. Obklady v tlmených teplých odtieňoch z prírodných materiálov, vytvárajú dokonalú harmóniu v kombinácii s okolitou zeleňou. Ak sa prikláňate skôr k nadčasovému modernému štýlu, v širokej ponuke tehlových pásikov BRICKER nájdete aj pestrú paletu chladných tónov v odtieňoch čiernej, šedej či bielej.

Praktická a bezúdržbová

Okrem jedinečného vzhľadu, má voľba tehličkovej fasády aj veľa praktických výhod. Obkladové pásiky z tehly je možné použiť aj na zateplenú fasádu. Na rozdiel od klasických fasád, je tehličkový obklad bezúdržbový. Nie je potrebné ho premaľovávať, nakoľko si udržiava svoju stálu farebnosť. Okrem faktu, že obklady sú vyrobené z prírodných materiálov a sú plne ekologické, odolávajú mrazu aj teplotným zmenám. Majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti a chránia dom pred hlukom z vonkajšieho prostredia. Životnosť tehlového lícového muriva je prakticky neobmdedzená. Výber správneho odtieňu pre fasádny obklad závisí od navrhovaného dizajnu. Záleží nielen na štýle budovy, farbe strechy a okolia domu, ale aj vkuse majiteľa.

Nalaďte sa ,,V Štýle BRICKER“

Prírodné obklady sa dajú veľmi dobre kombinovať aj s inými stavebnými materiálmi. Treba však dbať na výber odtieňov, aby sa vzájomne dopĺňali podľa toho, ktorý materiál tvorí dominantu fasády. Kolekcie farebných odtieňov BRICKER Vám dávajú slobodu kombinovať a objavovať Váš osobný štýl.

Použité foto FABRICK /BRICKER