Blog

Prečo práve tehličková fasáda?

Moderná doba je charakteristická progresívnymi technológiami a inováciami, ktoré ovplyvňujú všetky odvetvia priemyslu. Výnimkou nie je ani oblasť stavebníctva, ktorá v tomto smere rýchlo napreduje. Nie je preto ľahké zorientovať sa na trhu, ktorý je zahltený množstvom stavebných alternatívnych materiálov a neoverených stavebných hmôt. Aj napriek širokej ponuke, zostáva pálená tehla tou najvyššou zárukou kvality, spoľahlivosti a istoty.

Ak rozmýšľate nad tehlovým obkladom, jeho výhody vás určite presvedčia.

Tehličková fasáda z pravých pálených lícových tehál má svoj nezameniteľný charakter, extrémne dlhú životnosť a prakticky neobmedzenú farebnú a tvarovú stálosť. Je odolná voči mrazu, vode a požiaru a má tepelnoakumulačné a zvukoizolačné schopnosti.

Všetky vlastnosti tehlového materiálu sú nemenné počas celej životnosti. Nároky na údržbu sú minimálne a aj po desiatkach rokov bude Váš dom vyzerať takmer rovnako. Navyše materiál na fasáde sa prirodzene prispôsobuje daným podmienkam a časom jeho vzhľad naberá na príťažlivosti. Obkladové pásiky dotvárajú konečnú povrchovú úpravu fasády novostavby či rekonštrukcie starého domu. Bez ohľadu na typ použitého zatepľovacieho systému, dodajú každému objektu jedinečný prírodný vzhľad a zvýšia jeho hodnotu.

Tradičný materiál sa vyrába prirodzeným procesom vypaľovania rôznych druhov hliny, špeciálnych pieskov a kysličníkov kovov pri vysokej teplote. Je overený stáročiami a vďaka svojim jedinečným vlastnostiam sa radí medzi nadčasové materiály, ktoré vydržia na veky. Ako jeden z mála stavebných materiálov neobsahuje žiadne chemické prísady a neuvoľňuje do prostredia nijaké škodliviny. 

Spoľahlivosť, pevnosť, stabilnosť a predovšetkým trvácnosť sú benefity, ktoré mu pripisujú výnimočnosť, ktorú žiadny iný materiál nedokáže plnohodnotne nahradiť. Vďaka výskumu a progresu v technológii spracovania suroviny a výroby, sa tento materiál naďalej zdokonaľuje, pričom si zachováva svoj čisto prírodný pôvod. Jeho vývoj sa prispôsobuje novým potrebám s ohľadom na stavebné normy a meniace sa klimatické podmienky. Dizajn sa formuje podľa najnovších trendov a požiadaviek architektov, ktorí sa snažia vyhovieť predstavám zákazníkov.