Blog

Pálená tehla je prírodný stavebný materiál

Človek je od nepamäti spätý s prírodou a má prirodzenú potrebu ju chrániť. A práve ochrana prírody, bez ktorej by život na Zemi nebol možný, zohráva dôležitý rolu aj vo výbere stavebných materiálov. Ľudia túžia bývať zdravo a čoraz častejšie si uvedomujú, že ich správna voľba bude mať pozitívny vplyv nie len na nich samotných, ale aj na ich okolie.


Ekologický materiál

Ekologickými materiálmi sa rozumejú také materiály, ktorých výrobou, ale aj používaním sa nenaruší prírodná rovnováha. Stavebné materiály, pre zdravý dom, by mali byť priateľské a to až do tej miery, že nebudú ohrozovať životné prostredie. Prírodné stavebné materiály, ktoré rešpektujú trvalo udržateľný rozvoj s minimálnym vplyvom na prostredie a sú recyklovateľné, dnes dostavajú zelenú. 

Pálená tehla, ako jeden z mála stavebných materiálov, neobsahuje žiadne chemické prísady a neuvoľňuje do prostredia žiadne škodliviny. Pri jej zrode stoja 4 základné živly: zem, voda, vzduch a oheň. Zem a voda dávajú tehle tvar. Vzduch zbavuje vytvarovanú tehlu vlhkosti. Oheň premieňa zem na pevnú, odolnú a trvanlivú tehlu a odovzdáva jej svoje teplo. Vyrába sa prirodzeným procesom vypaľovania rôznych druhov hliny, špeciálnych druhov pieskov a kysličníkov kovov. Vďaka výpalu pri teplote cca 900 až 1200° C tehla získava svoj nezameniteľný charakter, bezkonkurenčné vlastnosti a ďalšie výhody oproti ostatným materiálom. 

Tehlové pásiky, sú optimálnym riešením, v ktorom sa snúbi ekologická šetrnosť a mimoriadne vysoká kvalita stavebného materiálu. Ekologicky čisté produkty pochádzajú z obnoviteľných surovín a zabezpečia vysoký komfort a zdravé ovzdušie pre váš domov. Fasádne obklady dodajú každému domu prírodný vzhľad a v kombinácii so zeleňou vytvárajú dokonalú harmóniu. Sú jednoducho ideálnym stavebným materiálom, ktorý ponúka sama príroda.