Blog

Túžite po tehlovej stene v interiéri?

Ak ste kreatívni, každá prázdna stena môže byť ideálnym plátnom pre vašu fantáziu. Páči sa vám vintage štýl a chceli by ste ho zakomponovať aj do svojho bytu? Vďaka tehlovým obkladom zmeníte  akýkoľvek priestor na nepoznanie a možno sa vám podarí vniesť do svojho bývania aj kúsok atmosféry slávnych loftových bytov z Paríža.

Nekonečné možnosti

Široká ponuka farebných odtieňov umožňuje nespočetné kombinácie a možnosti. Jednofarebné hladké steny v kombinácií s  tehlovým obkladom v prírodných odtieňoch,  vytvárajú zaujímavý kontrast, ktorý dáva široký priestor výberu rôzneho typu nábytku a  doplnkov. Ak uprednostňujete skôr čisté a jednoduché línie, určite si vyberiete z ponuky šedých či čiernych obkladov, ktoré pôsobia elegantne a nadčasovo. Biela farba môže byť  zasa ideálnou voľbou pre tehlovú stenu v modernej spálni, ktorej dodá pocit ľahkosti a priestrannosti. 

Návrat tradičných materiálov

Návrat tradičných materiálov, štruktúr, farebných kontrastov a odvážnych architektonických štýlov, vracia späť do dizajnového sveta, aj krásnu tehlovú stenu. Ak nemáte možnosť priznať v interiéri pôvodnú tehlu stavby, ideálnym riešením sú tehlové obklady. Nie len, že zútulnia Váš príbytok a evokujú príjemné pocitové teplo, ale premenia Váš byt na dizajnový skvost. 

Nezáleží na tom, či máte rustikálne, moderne alebo minimalisticky zariadený  byt, tehlové obklady mu dodajú na atraktívnosti. Môžete ich použiť na celú stenu alebo jej časť, na zdôraznenie detailov, dekorácie okien, obloženie barového pultu, knižnice, kozuba či výklenku. Pohľadové možnosti umiestnenia obkladov závisia len od vašej fantázie.

Štýlový prvok

Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek možnosť, existuje tu riziko, že tehlová stena úplne zmení charakter priestoru a sama začne diktovať štýl interiéru.

Tehla je prírodný stavebný materiál, ktorý sa cíti doma kdekoľvek. Nie je zdraviu škodlivá a preto ju môžete umiestniť pokojne aj do detskej izby či spálne. Tehlové obkladové pásiky sú stálofarebné a nevyžadujú si žiadnu špeciálnu údržbu. Ich nezameniteľný vzhľad s charakteristickým drsným povrchom, ako aj farebná rôznorodosť, sú výsledkom špeciálnej technológie a kvalitnej výroby, vychádzajúcej z pôvodných tehliarskych postupov.  

Tehlové pásiky sa lepia  priamo na stenu špeciálnou lepiacou maltou. Výsledný efekt vo veľkej miere závisí aj od vybranej farby škár a jej šírky. Pásiky rovnakého odtieňa pri použití svetlej škáry, budú vytvárať iný dojem, ako pri použití tmavej škárovacej hmoty. Do úvahu je treba brať aj fakt, že farebný vzhľad tehlových obkladov a škár, závisí aj od dopadu slnečného svetla, či umelého osvetlenia v interiéri. Pokiaľ chcete, aby väzba obkladov pôsobila dokonalo, použite na muriva na rohoch, osteniach a parapetoch, špeciálne rohové prvky.

Zakomponovaním tehly do interiéru nikdy nič nepokazíte. Práve naopak, zvýšite hodnotu bývania, ktorý získa úplne nový rozmer. Ak sa rozhodnete pre tehlovú stenu,  buďte kreatívni a nebojte sa experimentovať. Využite krásu a eleganciu tehlových obkladov, ktoré vám pomôžu vyjadriť sa vo vlastnom štýle.