Blog

Výzor pravého tehlového domu

Bude pre nás potešením poradiť Vám pri hľadaní toho správneho riešenia. Pomôžeme Vám s výberom štruktúry povrchu a farebného tónu fasády.Všetko pripravíme presne podľa Vašich presdstáv, vkusu a možností. Vzorové fasády možete vidieť „na živo“ v našich showroomoch, prípadne si ich pozrieť v pohodlí domova na našom webe. Ponúkame Vám aj vizualizáciu zvoleného obkladu zdarma. Môžete si taktiež objednať dodanie vzoriek až k Vám domov. Obklad odborne nainštalujeme na akúkoľvek pevnú plochu. Dáme Vám tipy a rady, vysvetlíme montážny postup pri inštalácii obkladu. Zabezpečíme profesionálnu realizáciu a servis v rámci celého Slovenska.

Typy povrchov tehničiek v našej ponuke

Výrazný reliéf
Majú drsný a vrásčitý povrch bez ostrých hrán, čo im dodáva výrazný rustikálny vzhľad. Ich výroba napodobňuje technológiu ručnej. Presne namiešaná zmes ílov sa vtláča do formy vysypanej pieskovou zmesou. Každá tehla sa tvaruje samostatne, a preto medzi nimi nenájdete dva rovnaké kusy. Výpal stabilizuje tvar a ovplyvňuje farebný výzor materiálu. Tehličkové pásiky a rohy sa pília z hotových lícových tehál.

Jemná štruktúra
Vrásnenie nie je celoplošné, hrany sú ostrejšie. Povrch si zachováva príjemný rustikálny vzhľad a uhľadenejší výzor. Pri výrobe tehál do foriem sa zmes ílov viac vlhčí, čo spôsobuje dôslednejšie vypĺňanie foriem a hladší povrch. Okrem pílenia z lícových tehál sa pásiky v tejto ketegórii vyrábajú aj priamym pretláčaním zmesi ílov cez ústie v potrebnej hrúbke. Lícna strana pásikov je následne formovaná valcovaním tak, aby si tehličky zachovali tvarovú neopakovatelnosť. Hlavne v prípade výškových stavieb môže byť výhodou (z hladiska nižšej hmotnosti) menšia hrúbka ťahaného pásika.

Hladký povrch
Väčšia časť povrchu je hladká a rovná, hrany ostré. Vyrába sa ­lisovaním zmesy ílov cez ústie, narezaním pásu na potrebnú dĺžku a následným výpalom. Vďaka prísadám a riadenému výpalu môžu mať pásiky rozdielnu farebnosť, čo na plochách vytvára žiadaný antikový efekt.